JF Series Timing Belt – 200S2M260UG
Mimaki printers JF-1610 and JF-1631 can use this belt.
SKU: 10578
Manufacturer part number: 200S2M260UG
Manufacturer: Mimaki
Compare
SKU: 10578 Categories: ,
Description
Description
Mimaki printers JF-1610 and JF-1631 can use this belt. This is the genuine Mimaki component, part number 200S2M260UG. The width of this belt is 20 mm, and its circumference is 260 mm.
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “JF Series Timing Belt – 200S2M260UG”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
More Products
I Fitting (10pcs/box) – DG-49569
SKU: DG-49569
Manufacturer part number: DG-49569
Manufacturer: Mutoh
X-Rite i1 Basic Pro 3 Plus
i1Publish Pro 3 bundle combines world-class hardware and software to deliver the ultimate professional level color management for imaging pros. This full version supports monitor, projector, RGB/CMYK/CMYK+ printer profiling, DeviceLink Profiling, & scanner profiling. This model replaces the i1Publish Pro 2 in most applications.